Jurajskie Szlaki

Ruszyły zapisy na dwa fascynujące wydarzenia sportowo-rekreacyjne, organizowane przez MOSiR Olkusz w ramach obecnej edycji Juromania 2023, które odbędą w niedzielę 17 września.

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w rajdzie rowerowym o nazwie „Zamek Rabsztyn”. Start rajdu następuje o godzinie 11:30 na wzgórzu zamkowym w Rabsztynie. Trasa wiedzie czerwonym Jurajskim Szlakiem Rowerowym Orlich Gniazd w kierunku Czarnego Lasu oraz Jaroszowca. Dalej prowadzi odcinkiem nieoznakowanej ścieżki leśnej w stronę Czarnego Lasu. Po przejechaniu przez drogę publiczną w Czarnym Lesie, rowerzyści wrócą szlakiem rowerowym Orlich Gniazd oraz drogą publiczną na wzgórze zamkowe w Rabsztynie. Udział w rajdzie jest bezpłatny i otwarty dla wszystkich chętnych, posiadających sprawny i zgodny z przepisami rower.

Warto również rozważyć udział w marszu nordic walking, który rozpocznie się w niedzielę 17 września o godzinie 11:00 na parkingu leśnym rezerwatu Pazurek, przy drodze nr 783. Trasa marszu mieści się w zakresie od 5 do 8 km i przebiega przez obszar rezerwatu Pazurek. Uczestnictwo w marszu jest bezpłatne.

Dla pierwszych 100 osób, które zgłoszą swój udział w rajdzie rowerowym lub marszu nordic walking w rezerwacie Pazurek (poprzez formularz online), przewidziana jest pamiątkowa koszulka #Juromania2023 (w kolorze czerwonym, oczywiście).

Więcej szczegółów oraz możliwość zapisu dostępne na stronie MOSiR Olkusz pod adresem: https://mosir.olkusz.pl/…/rodzinny-rajd-rowerowy-zamek…/